شارژ کارتریج در محل

در این مقاله قصد داریم در مورد شارژ کارتریج در محل و پرینتر اطلاعاتی خدمت همراهان گرامی ارائه دهیم و آنها را در این زمینه راهنمایی کنیم.

پیش از آن نیاز است با تعریف پرینتر، انواع آن و همچنین اجزا آن اشنایی داشته باشیم برای توضیحات بیشتر با ما همراه باشید.

از مهم ترین لوازم جانبی رایانه ها پرینتر یا چاپگر می توان نام برد که امروزه در بیشتر ادارات و دفاتر از آن استفاده می شود و اساسا از آنها برای چاپ متون و عکس ها استفاده می شود.

همینطور که می دانید پرینتر ها لوازم کاربردی هستند که حجم بالایی از کارهای اداری با آنها انجام می گیرد.

پرینتر ها دستگاه های حساسی هستند که نیازمند رسیدگی هستند و باید به آنها مرتب سرویس دهی کرد تا از کار نیوفتند و این اعمال به زمان و هزینه بالایی را برای جا به جایی و سرویس کردن پرینتر نیازمند می باشد.

از آنجایی که پرینتر دستگاهی کاربری می باشد به تبع آن ما نیازمند به تعمیر کارتریج در محل که یکی از اصلی ترین بخش های پرینتر خواهیم بود.

ماشین های اداری به دلیل پر استفاده بودن و نیازمند بودن بسیار به آنها دارای اهمیت زیادی می باشند و اگر بتوان در محل به تعمییر آن و قطعاتش پرداخت می توان در صرف زمان و هزینه ها صرفه جویی قابل توجهی داشت.

در محموعه ما نیز می توانید برای تعمیر کارتریج در محل با کارشناسان در تماس باشید.

تعمیرات پرینتر و قطعات آن در محل سبب شده تا در زمان نیاز مشتری در سریع ترین زمان ممکن بهترین خدمات و سرویس ها به آنها ارائه شده که برای آنها کمترین هزینه را خواهد برد.

برای اطلاع از مزایای بیشتر تعمیر کارتریج در محل در ادامه وبلاگ با ما همراه باشید.

مزایای تعمیر کارتریج در محل 

در صورتی که از مزایای تعمیر کارتریج در محل و تعمیر پرینتر در محل اطلاع داشته باشید بی شک از آن دسته کاربرانی خواهید شد که از این روش برای سرویس کردن پرینتر خود استفاده خواهید کرد.

 • قبل تر هم به آن اشاره شد که از مهمترین مزایای تعمیر کارتریج و پرینتر در محل صرفه جویی در زمان و همینطور هزینه ها می باشد.
 • در زمان جا به جایی پرینتر احتمال آسیب دیدن به آن وجود داشت باتعمیر کارتریج و پرینتر در محل این احتمال از بین رفته و پرینتر آسیبی نخواهد دید.
 • با این روش کاربران دیگر نیازمند حضور در نمایندگی های پرینتر نخواهند داشت و از ازدحام نمایندگی ها جلوگیری خواهد شد.
 • محل تعمیر پرینتر توسط کاربر انتخاب می شود و تعمیرکار موظف است در کمترین زمان ممکن در محل مربوطه حاضر شود.
 • به این طریق کاربر دیگر نیازی به مراجعه حضوری در نمایندگی را ندارد.
 • در تمامی مراحل کاربر تعمیر پرینتر خود را مشاهده خواهد کرد به اوضاع کنترل خواهد داشت و در صورت داشتن سوال می تواند از تعمیر کار کمک دریافت کند.
 • تا زمانی که تعمیر کار در محل می باشد کاربر می تواند زریقه استفاده از پرینتر را از اون جویا شود و برای استفاده از پرینتر از اون راهنمایی دریافت کند.
 • تعمیر پرینتر در محل برای کاربر این امکان را فراهم میکند که تمامی خطا های پرینتر را به تعمیر کار گفته تا بتواند به رفع آنها اقدام کند و پاسخ سوال های کاربر را بدهد.
 • تعمیر کار تمامی قطعات مورد نیاز برای تعمیر پرینتر را همراه خود داشته و نیاز به جا به جایی پرینتر نخواهد بود و از آسیب های احتمالی جلوگیری خواهد شد.

خدمات تخصصی پرینتر در محل

در این مجموعه تعمیر کارتریج در محل  و همینطور پرینتر انجام می شود و قابل ذکر است که تمامی مشکلات پرینتر در زمینه نرم افزاری سخت افزاری توسط متخصصان ما انجام می گیرد.

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد پرینتر دستگاه حساسی می باشد که نیازمند رسیدگی و سرویس تخصصی می باشد در این مجموعه تمامی قطعات پرینتر یا چاپگر به طور حرفه ای سرویس شده و به آن رسیدگی می شود.

تمامی این خدمات توسط متخصصان و تعمیر کاران حرفه ای و با سابقه مجموعه ما انجام می شود.

همچنین علاوه بر سرویس کردن تمامی قطعات پرینتر یا همان چاپگر به نصب درایو یا برنامه مورد نظر کاربر خواهیم پرداخت و تمامی مشکلات نرم افزاری را رفع خواهیم کرد.

شارژ کارتریج در محل نیز از دیگر خدمات مجموعه می باشد که در کمترین زمان ممکن به کاربر ارائه می شود.

این مجموعه در تعمیر انواع پرینتر های لیزری، جوهری، سوزنی و حرارتی تخصص داشته و توانایی تعمیر و تعویض تمامی قطعات الکترونیکی و مکانیکی آن را دارد.

همینطور در صورت نیاز به تعمیرات و خدمات مربوط با تعمیرکاران ما تماس گرفته و درخواست کمک می کنید آنها در سریع ترین زمان ممکن خودشان را به محل رسانده و به شما مشاوره رایگان برای استفاده درست و بهینه تر از پرینتر هایتان را خواهند داد.

هر سوالی داشته باشید می توانید از آنها بپرسید و آنها به شما جواب هایی کارشناسی شده و علمی و عملی خواهند داد که کاملا متوجه عملکرد پرینتر شوید و بدانید که باید چطور از پرینتر خود نگه داری کنید.

سایر خدمات قابل ارائه در آنیس پرینتر :

آنیس پرینتر با هدف جلب رضایت و افزایش کارایی مجموعه مشتریان عزیز کلیه خدمات عیب یابی و تعمیرات را در محل کاربر ارائه می دهد. بهره مندی از کارشناسان و متخصصان حرفه ای و با تجربه سبب شده تا تعمیرات انواع کپی های برندهای مختلف توسط یک تیم حرفه ای در مجموعه انیس پرینتر امکان پذیر باشد. دسترسی به امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته زمینه ساز ارائه خدماتی کاربردی و اصولی شده است. مهندسان با دسترسی به جدیدترین اطلاعات تعمیراتی می توانند انواع خدمات و سرویس های تعمیراتی را ارائه نمایند. در ادامه به بررسی سایر خدمات ارائه شده در نمایندگی ما می پردازیم:
نصب و راه اندازي دستگاههای فتوکپی
نصب و به روزرساني درايور دستگاه
شارژ کارتریج تونر، تعويض درام و  و بلید فتوکپی
تعويض کلیه قطعات معيوب  که باعت اختلال در روند چاپ می شود
تعويض سنسورها، لامپ اسکنر، دنده های درایو و …
تعويض صفحه نمايش فتوکپي
اضافه نمودن امکانات نصب نشده بصورت استاندارد مانند سورتر ، کاستهاي کاغذ ، پانچ ، ورودي اتوماتيک اسناد دستگاه فتوکپي
رفع عيب و تعمير تخصصي انواع بردهای چاپگرها
تشخيص صحيح و برطرف نمودن انواع پيامهاي خطاي دستگاه
نصب و راه اندازي دستگاه در شبکه هاي محلي جهت ارسال پرينت و اسکن اسناد در بستر شبکه فتوکپي
پشتيباني فني و عقد قرارداد جهت بازديد دستگاه در محل  “بازه هاي زماني مربوط به هر مدل از دستگاه متغير ميباشد”
مشاوره خريد و ارائه پيشنهاد مدل مناسب براي هر کسب و کار

شارژ کارتریج انواع چاپگرها رنگی و مشکی در محل

نحوه برخورداری از خدمات تعمیر پرینتر

قابل ذکر است که بدانید نحوه پیدا کردن یک تعمیر کار ماهر و خوب برای رفع نفص ها و مشکلات پرینتر و رفع سوال های شما راحت نیست.

مجموعه ما دارای تعمیر کاران ماهری می باشد که در صورت نیاز می توانند خود را در سریع ترین زمان ممکن به محل مربوطه رسانده و به سرویس کردن پرینتر و قطعات آن بپردازند.

شما می توانید در صورت نیاز به سایت ما مراجعه کرده و با روش هایی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد درخواست ارتباط با تعمیرکاران ما را داشته باشید.

 • تماس با کارشناسان ما از طریق بخش تماس با ما سایت
 • ثبت درخواست نیاز به تعمیر کاران در محل
 • تماسا با کارشناسان و آنها را در جریان نوع خرابی چاپگر قرار دادن
 • در صورت نیاز حضور تعمیر کاران حرفه ای در سریع ترین زمان ممکن در محل
 • عیت یابی و راهنمایی دقیق توسط کارشناسان در محل

کارتریج و شارژ کارتریج چیست؟

همانطور که گفته شد پذینتر دستگاهی می باشد که برای چاپ کردن متن ها و عکس ها به کار می رود  و در ادارات بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کارتریج یکی از قطعات اساسی درون پرینتر می باشد که وظیفه چاپ بر عهده او می باشد که با استفاده از پودری به نام تونر روی کاغذ عمل چاپ را انجام می دهد.

برای خرید پرینتر باید علاوه بر سرویس کردن آن به موارد دیگری نیز دقت کنید که آن کیفیتو  قیمت مواد مورد استفاده در چاپگر می باشد که می تواند در رنج های قیمتی مختلف  و همینطور کیفیت های گوناگون انها را طبقه بندی کرد حتی بعضی موارد ممکن است قیمت مواد مصرفی پرینتر در طول زمان از خود پرینتر نیز بیشتر شود.

به همین دلیل ما به شارژ کارتریج در مکان مورد نظر شما می پردازیم تا از هزینه های اضافی جلوگیری شده و کیفیت چاپ را بالا ببریم.

انواع کارتریج

کارتریج ها را می توان به 2دسته تقسیم کرد که عبارت اند از:

 • کارتریج جوهر افشان
 • کارتریج تونر

کارتریج های تونر

کارتریج محفظه ای است که تونر درون آن قرار می گیرد. تونر به دو قسمت درام و تونر تقسیم می شود. در برخی دستگاه این دو درون یک کارتریج و بعضی دیگر جدا از هم درون دو کارتریج جدا قرار می گیرند.

تونر از مواد پلاستیکی، کربن، اکسید های اهن و … در حالت فشرده و با غلظت بالا تولید می شود که در پرینتر های لیزری به رنگ های مشکی، آبی، قرمز، زرد موجود می باشد.

کارتریج های جوهر افشان

در کارتریج های جوهر افشان به جای تونر از جوهر استفاده می شود که در سه رنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و یک رنگ همراه مشکی تولید می شوند.

عملیات چاپ در کارتریج های جوهر افشان به شیوه گفته شده صورت می گیرد کارتریج های جوهر افشان جوهر را از منافذ ریز که در هد قرار دارد  روی کاغذ میپاچد و تصویر چاپ می شود.

شارژ کارتریج در محل

شارژ کارتریج

بعد از مدتی استفاده از پرینتر تونر کارتریج تمام می شود. ولی نیاز نیست در همچین مواقعی کارتریج را تعویض کرد زیرا کارتریج ها قابلیت شارژ مجدد را دارند. یعنی شما می توانید کارتریج خود را مجدد با تونر شارژ کرده و از کارتریج قدیمی خود بی هیچ مشکل مججد استفاده کنید.

از فواید این کار می توان به صرفه جویی در هزینه ها و همینطور حفظ محیط زیست اشاره کرد.

در صورت استفاده چندین باره و شارژ کردن کارتریج ها زباله های آنها کمتر شده و این زباله ها کمتر به محیط اضافه شده و از آلودگی جلوگیری خواهد شد.

مجموعه ما در سریع ترین زمان ممکن به شارژ کارتریج در محل مورد نظر شما پرداخته و بهترین کیفیت را به کاربر ارائه میکند.

درام

درام یک دیگر از بخش های مهم یک پرینتر لیزری است.درام یک غلتک فلزی است که با گرفتن تصویر از پرینتر شما توسط لیزر شارژ شده و تونر را روی کاغذ میغلتاند.

نحوه کار دارام در پرینتر

لیزر روی رو مناطق بیرونی درام تابیده می شود و باعث می شود ذرات تونر به آن جذب شوند سپس درام بر روی کاغذ غلتیده و تونر را روی مناطق مشخص شده قرار می دهد. درام و کارتریج تونر مجزا هستند و جداگانه هر کدام کار مخصوص به خود را انجام می دهند و می توان انها را به صورت جداگانه تعویض و تعمیر کرد.

درام و انواع آن

نکته مهم در درام ها پوشش ان ها است. پوشش درام باید بتواند به نور واکنش نشان داده و تصویر را در شار الکتریسیته در امتداد سطح ان قلم می زند. و نکته مهم دیگر این است که باید درام از مقاومت بالای به دلیل تلورانس پایین برخوردار باشد تا بتواند تصاویر را چاپ کند. به همین دلیل درام ها  از پوشش های با جنس سلنویوم و سولفید کادمیوم ساخته شده اند که طول عمری حدود 500 تا 700 هزار ورق را دارند. البته درام ها از مواد دیگر نیز تولید می شوند به طور مثال سیلیکون امورف که یک ماده با سختی بالا است که می تواند تا 5 میلیون ورق را به چاپ برساند.

کارتریج های ارجینال

قابل ذکر است که کارتریج ها نیز دارای انواع اورجینال (اصل) و کپی می باشند که بهتر است برای سلامت پرینتر همچین کیفیت بالای چاپ و قابل شارژ بودن آن از کارتریج های اصل استفاده کرد روش های مختلفی نیز برای شناسایی کارتریج های اصل از کپی وجود دارد.

اما همینطور که میدانید به دلیل محدودیت ها و وجود تحریم های زیاد و قیمت بالای خرید و استفاده از کارتریج های اصل در بعضی از مدل های لیزری، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشند.

همینطور می توانید  شارژ کارتریج پرینتر در محل را در مجموعه ما انجام دهید تا مجبور نباشید دنبال کارتریج اصل در بازار باشید.

کارتریج های موجود در بازار ایران دارای گستردگی و تنوع زیادی می باشد که حتی متخصصانی که سال هاست در این حوزه فعالیت می کنند و در این شغل سال ها پیشینه و تجربه ی خرید و فروش کارتریج را دارند گاهی اوقات دچار اشتباه می شوند.

قابل ذکر است که در بازارهای گسترده ایران، انواع کارتریج های مختلف از نظر کیفیت وجود دارد؛ پس باید کارتریجی را از انواع آنها انتخاب کرد که دارای بالا ترین کیفیت باشد.

دلیل این کار این است که گاهی اوقات کارتریج هایی را به اسم کارتریج درجه 1 به فروش رسانده اند که بعدها تعداد برگه های چاپی با مشخصات کارتریج همخوانی نداشته و کمتر بوده است.

در ادامه برای شما روش هایی نام خواهیم برد که بتوانید با کمک آن کارتریج اصل و با کیفیت را از کارتریج های بی کیفیت تشخیص دهید.

در ابتدا باید همه ی مشخصات کارتن کارتریج با کاست آن یکی و مشابه باشد و نباید ثبت تمامی این مشخصات به صورت برچسب و لیبل باشد بلکه باید به صورت حک شده رو کاست قرار گرفته باشد. و به هیچ عنوان نتوان آن را به آسانی جدا کرد. (مشخصات گفته شده شامل شماره ی سریال، تاریخ و لوگوی کارتریج، شماره ی فنی)

لیبل ها یا همان برچسب ها که بر روی کارتریج های تقلبی و بی کیفیت چسبانده می شود با نمونه های اصل و باکیفیت متفاوت می باشند.

کلام آخر

در این مطلب در مورد پرینتر و قطعات آن اطلاعاتی خدمت شما همراهان گرامی گفته شد همینطور گفته شد که مجموعه ما دارای متخصصان حرفه ای و با تجربه ای هستند و همین طور می توانند به تعمیر پرینتر و شارژ کارتریج انواع برندهای از جمله اچ پی ، سامسونگ ، کانن ، شارپ و سایر برندها در محل نیز بپردازند.

امید داریم مطالب ارائه شده مفید باشد در صورت بروز هر گونه سوال یا در خواست می توانید با ما از طریق سایت آنیس پرینتر و شماره تماس ها در ارتباط باشید.

شارژ کارتریج در محل