تعمیر پرینتر در محل

در این مقاله قصد داریم در مورد پرینتر، کارتریج و خدمات تعمیر پرینتر در محل اطلاعاتی را خدمت شما همراهان گرامی ارائه دهیم و شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

پیش از آن نیاز است با تعریف پرینتر، انواع آن همچنین اجزای آن آشنایی داشته باشید برای توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

در اداره ها دستگاهی به نام پرینتر یا چاپگر بسیار پر کاربرد می باشد و جهت چاپ کردن متن، تصاویر و … استفاده می شود. پرینتر دستگاه جانبی می باشد که ما از آن در کنار رایانه ها استفاده می کنیم. پرینتر ها دارای تنوع بسیار بالایی هستند که آنها با توجه به نیاز ها و کاربردشان در رنج های مختلفی طبقه بندی می شوند.

برای خرید پرینتر مناسب شما اول باید نیاز ها و استفاده ای که می خواهید از آن پرینتر کنید را بدانید انواع پرینتر ها با کاربرد ها و ویژگی های مختلف وارد بازار می شوند که می توآن از محبوبترین آنها به پرینتر های لیزری تک رنگ، لیزری رنگی و پرینتر های جوهر افشان که هر کدام مناسب کار های مختلفی هستند اشاره کرد.

پرینتر لیزری رنگی و تک رنگ در مقایسه با پرینتر های جوهر افشان از کیفیت چاپ، امکانات و ابزار های بهتری برخوردارند همه پرینتر ها برای چاپ از تونر درون کارتریج استفاده می کند. کارتریج یکی از بخش های اساسی و مهم پرینتر ها می باشد که بعد از مدتی استفاده می توان مجدد آنرا شارژ کرد. یکی از اساسی ترین کار ها در شارژ کارتریج استفاده از تونر های با کیفیت چاپ بالا و ضایعات پایین می باشد.

پرینتر و تعمیر پرینتر

پرینترها دستگاههای حساسی هستند که باید در استفاده آنها از دقت و حساسیت بالایی برخوردار بود و در صورت بروز هر گونه ایراد در اسرع وقت به یکی از شرکت های نمایندگی مطرح و با سابقه مراجعه کنید.

نکات مهم در مورد خرید پرینتر که باید به آن توجه کنید

مهمترین و اساسی ترین نکته که بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند موجودی و تامین قطعات مصرفی و یدکی می باشد

سرعت، قدرت و کیفیت از نکات مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد داشتن سرعت بالا امتیاز مهمی برای پرینترها محسوب می شود ما باید بدانیم که هر نوع پرینتر در زمان مشخص چه تعداد برگ می تواند چاپ کند. این ویژگی زمانی مهم محسوب می شود که شما باید تعداد زیادی چاپ انجام دهید.

شما باید دقت زیادی به روند و عملکرد پرینتر خود داشته باشید زیرا ممکن است حین کار مشکلی رخ دهد و کار چاپ شما را خراب کند.

کیفیت چاپ نیز یکی از امتیازات مهم هست که با توجه به نیاز شما از پرینتر باید در نظر گرفته شود. به طور مثال کسی که می خواهد تصاویر برای تابلویی چاپ کند نیاز به پرینتر با کیفیت بالایی دارد که بهترین چاپگر برای آن پرینتر های جوهر افشان میباشد. که از رزولوشن بالایی برخوردار بوده و می تواند به شما تجربه ایی عالی از تماشا یک تصویر را هدیه دهد و در اخر در مورد هزینه ای که شما می خواهید برای تهیه پرینتر انجام دهید، باید گفت هرچه بودجه شما بیشتر باشد می توانید پرینتر های با سرعت، دقت و کیفیت بالاتری تهیه کنید.

تعمیر پرینتر در محل

تعمیر پرینتر در محل

پرینتر و لوازم جانبی آنها

بعضی از پرینتر ها قابلیت اتصال به وای فای را دارند که شما می توانید این قابلیت را در پرینتر های بروز بیشتر یافت کنید.

داشتن پرینتر های دارای شبکه می تواند همواره چندین رایانه را ساپورت کرده و مورد استفاده چندین رایانه قرار بگیرند.با این کار می توان در هزینه ها و زمان صرفه جویی چشمگیری داشت.

اغلب پرینتر ها توانایی استفاده از Bluetoothرا دارند که شما می توانید با کمک این قابلیت تصاویری را از دوربین یا گوشی خود به  پرینتر ارسال و چاپ کنید البته با این ویژگی شما محدودیت فاصله خواهید داشت.

همه پرینتر ها قابلیت چاپ روی کاغذ اچار را دارند اما  پرینتر های بزرگ تر می تواند کاغذ های بزرگتری را نیز چاپ کنند که خیلی به درد مصارف خانگی نمی خورند و معمولا در کار های صنعتی و اداری از انها استفاده می شود.

از دیگر قابلیت های پرینتر ها  می توان به دو رو چاپ کردن اشاره کرد این قابلیت به شما اجازه می دهد که هر دو طرف کاغد چاپ کنید و در صرفه جویی کاغذو همینطور زمان بسیار کاربردی می باشد.

یکی دیگر ازقابلیت های پرینتر ها می توان به درگاه هایUSB اشاره کرد که با کمک ان شما می توانید به دستگاه های دیگر وصل شوید و اطلاعات منتقل کنید.

پرینتر های جوهر افشان

پرینتر های جوهر افشان در انواع رنگی و سیاه سفید و سایزهای مختلف یافت می شوند که نسبتا از کیفیت و سرعت خوبی برخوردار هستند. پرینتر های جوهر افشان برای چاپ، ذرات جوهر را روی کاغذ پخش می کند و تصویر برای شما چاپ می شود. از نکات مهم در خرید پرینتر های جوهر افشان می توان به به حداکثر دقت انها که 2400است اشاره کرد. و  شرکت های کمی وجود دارند که پرینتر های جوهر افشان تولید می کنند.

از دیگر قابلیت های پرینتر های جوهر افشانمی توان  به داشتن  درگاه USBاشاره کرد که شما به راحتی می توانید به دیگر دستگاه ها متصل شوید. پرینتر های جوهر افشان دارای چهاررنگ آبی، زرد، قرمز، مشکی است. در پرینتر های جوهر افشان قدیمی چهار رنگ به هم متصل بودن و وقتی یکی از انها تموم می شد شما مجبور بودید که هر چهار رنگ را عوض کرده که خوشبختانه با گذشت زمان و به روز شدن این پرینتر های این مشکل رفع شده است و رنگ ها از هم جدا می باشند.

پرینتر های سیاه سفید

پرینتر های سیاه سفید دارای تک رنگ مشکی میباشند که اکثرا برای چاپ اسناد،مدارک مورده استفاده قرا می گیرد و برای چاپ متن می تواند بهترین انتخاب باشند.

دقت این پرینتر ها بین 600 تا 1200است این نوع پرینتر ها به دلیل قیمت پایین و دفت مناسب برای چاپ متن ها محبوبیت بسیاری بین کسانی که استفاده معمولی از چاپگرشان می کنند دارد.

پرینتر های رنگی

این نوع پرینتر های دارای 4 رنگ کارتریج قرمز، مشکی، زرد، آبی را دارند.

این نوع پرینتر ها می تواند تصاویر گرافیکی را با کیفیت های بین 1200 تا 2400 چاپ کنند.

این نوع چاپگر نسبت به دو مدل دیگر برای چاپ تصاویر مناسب تر بوده و تصاویر را با کیفیت بالاتری چاپ می کنند. ولی این مدل چاپگر ها نسبتا کاربران کمی به دلیل قیمت بالایشان دارند و معمولا برای کار های حرفه ای و با سطح بالا استفاده می شوند.

تعمیر پرینتر در محل

پرینتر و کارتریج

کارتریج های اورجینال معمولا با قیمت های بالایی روانه بازار ها می شوند و قطعا بهترین گزینه برای پرینتر شما می‌باشند. با این نوع کارتریج ها می توان با کیفیت مناسب و پیش فرض پرینتر چاپ کرد و انها را می توان دفعات بیشتری شارژ کرد. ولی متاسفانه اختلاف قیمت بین کارتریج های اورجینال و غیر اورجینال بسیار زیاد است.

کارتریج های اصل از تونر های اورجینال با کیفیت و با ضایعات پایین استفاده می کنند.

و کارتریج های غیر اورجینال که به اصطلاح به انها کارتریج های طرح گفته می شود.

کارتریج های طرح در استفاده معمولی فرق چندان زیادی با کارتریج های اصل ندارند. اما در استفاده های حرفه ایی  با سطح بالا پیشنهاد  می شود به سراغ همان کارتریج های اصل بروید.

پرینتر و تونر کارتریج

در این مقاله ما بارها اسم از تونر کارتریج اوردیم حتما برایتان سوال شده است که اصلا تونر چیست؟و چه کاربردی دارد؟

برای شروع بد نیست بدانید تونر کارتریج یکی از مواد مصرفی پرینتر ها میباشد. در واقع همان پودری است که در کارتریج ها استفاده می شود و و پرینتر هایی لیزریی با کمک ان اسناد مدارک و متون را چاپ می کنند. این پودر از ترکیب مواد خشک پلاستیکی، کربن،اکسید های اهن وسایر رنگ دهنده ها تشکیل شده اند و در چاپگر های لیزری برای چاپ روی کاغذ استفاده می شوند.

تونر توسط قطعه ای به نام درام طی فرایند چاپ با کمک رولرها داغ شده به کاغذ میچسبند و مقداری از آن روی درام باقی می ماند و باید توجه کرد قبل از استفاده از تونر جدید باید از روی درام پاکسازی شود.

تعمیر پرینتر در محل

سبک ترین پرینتر ها را تصور کنید،باز هم حمل انها مشکل است. وزن چند کیلویی که دارند و از ان مهم تر حساسیت شدید انها است که حتی ممکن است با ضربه ایی آرام دچار مشکل شوند. که تعمیر ان هم می تواند مشکل جدیدی برای خودش باشد.

ولی خوشبختانه در چند سال اخیر با افزایش چشمگیر تعمیر پرینتر در محل مواجه بوده ایم که توانسته مشکلات تعمیر پرینتر را تا حد زیادی کاهش دهد . اما تنها دلیل تعمیر پرینتر در محل این موارد نیستند بلکه تعمیر پرینتردر محل مزیت های بسیاری نیز دارند. که در ادامه برای شما چند مورد از انها را ذکر خواهیم کرد.

چرا تعمیر پرینتر در محل

با گذشت زمان و افزایش نیاز جامعه به پرینتر تعمیرات پرینتر در محل نیز به لیست خدمات اضافه شده است. اما چه چیزی باعث شده است مردم به تعمیرات پرینتر در محل روی بیاورند؟

یا به عبارتی چه تفاوتی بین تعمیرات پرینتر در محل با خود شرکت وجود دارد.

یکی از مهم ترین دلایل آن می توان به وزن بالای پرینتر ها اشاره کرد.

پرینتر های تک کاره وزن واندازه کمتری دارند را شاید بتوان جابه جا کرد ولی اگر دوباره برایشان مشکلی پیش نیاد و صدمه ایی نبینند. ولی پرینتر های چند کاره به سختی قابل حمل هستند و باید یک هزینه اضافی برای جا به جایی آنها صرف شود برای همین در اینجور مواقع برای تعمییرات پرینتر در محل به شرکت مراجعه می کنند.

و دومین دلیل این است که گاهی مشکل ازسسیتم و دستگاهی است که به پرینتر وصل است و باید هر دوی آنها مورد بررسی قرار گیرند. گاهی مراجعه کنندگان دستگاهشان را به شرکت می اورند و با سیستم شرکت به درستی کار می کند و مشکلی ندارد ولی وقتی آن را با خود می برند و دوباره به سیستم دارای مشکل وصل می کند دوباره دچاره مشکل می شوند که در این صورت مشکل از نرم افزار یا کابل مورد استفاد است.

و این یکی از دلایل مهم است که تعمییر کاران ترجیح می دهند تعمیرات پرینتر در محل باشد.

اگر بخواهیم مزایای تعمیر پرینتر درمحل را به طور خلاصه بگوییم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کاهش هزینه تعمیر پرینتر
 • خلاص شدن از حمل پرینتر های سنگین
 • پرینتر روی دستگاه و سیستم خود شخص تعمیر می شود

در تعمیر پرینتر در محل مشتری کاملا از جریان تعمیر پرینتر اگاه است و شخصا شاهد تمام تعمیرات خواهد بود.

تعمیر پرینتر در محل شامل چه اقداماتی می شود؟

تعمیر کاران زمانی برای تعمیرپرینتردرمحل مراجعه می کنند که مشتری به شرکت مرجعه یا تماس گرفته باشد

مجموعه ما یکی از مراکز معتبر و با سابقه در ارائه خدمات از جمله تعمیر پرینتر در محل است و این خدمات فقط شامل عیب یابی نمیباشد ما در تعمیر پرینتر در محل خدمات زیر را ارائه می کنیم

 • شارژ کارتریج
 • تعمیر انواع کارتریج با برند های مختلف
 • تعمیرات انواع کارتریج و فروش کارتریج های برند های مختلف
 • تعمیر پرینتر
 • فروش انواع پودر ها
 • تعمیرات مربوط به مادر بورد و سوکت انواعع پرینتر ها
 • عیب یابی و تعمیر گیر کردن کاغذدر دستگاه
 • تعمیر غلتک ها
 • تعمیرقاب
 • تعمیر و تعویض لوازم جانبی
 • نصب نرم افزار ها

چه کسانی نیاز به تعمیر پرینتردر محل دارند؟

افرادی که فاصله زیادی تا تعمیرگاه دارند یا دستگاهشان قابل حمل نیست ازاین رو باید بابت تعمیر پرینتر در محل مرجعه کنند.

مزایای تعمیر پرینتر در محل

مواردی که در خدمات ذکر کردیم را می توان نوعی مزیت نیز دانست اما مزیت اصلی تعمیر پرینتر در محل شامل موارد زیر می شود.

 • شارژکردن کارتریج ها با پودراورجینال
 • استفادهه از قطع اورجینال
 • تعمیر پرینتر توسط تعمیر کاران با تجربه و خبره
 • تعمیردر کم ترین زمان ممکن
 • تست چند باره کارتریج و دیگر قطعات برای خاطر جمعی

هزینه تعمیر پرینتر در محل

در واقع راجب هزینه های تعمیر پرینتر در محل نمی توان اطلاعات دقیقی داد زیرا ابتدا دستگاه باید کاملا مورد بررسی قرار گیرد و حتی در ان صورت نیز نمی توان به طور دقیق قیمتی را مشخص کرد زیرا ممکن است در هنگام تعمیر مشکلات جدیدی یافت شود که در هزینه تغییراتی ایجاد کند

کلام اخر

ما تا اینجا سعی کرده ایم شما را با انواع پرینتر، کارتریج، خدمات مجموعه و مزایای تعمیرات پرینتر در محل اشنا کنیم لازم است بدانید مجموعه ما ارائه دهنده انواع مختلف از برند های پرینتر، کارتریج و قطعات جانبی اورجینال انواع برندهای از جمله اچ پی ، سامسونگ ، کانن ، شارپ و سایر برندها می‌باشد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد توانسته باشیم به حداکثر سوال های شما پاسخ مناسبی داده باشیم.

در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعمیر پرینتر در محل
قیمت فروش کارتریج تونر لیزری کانن Canon 313

افرادی که فاصله زیادی تا تعمیرگاه دارند یا دستگاهشان قابل حمل نیست ازاین رو باید بابت تعمیر پرینتر در محل مرجعه کنند.